LOT 45:
Chinesische Wärmflasche
Mai mult...
Preț de început:
Preț aproximativ :
€150 - €300
Comision casă de licitații: 29.75%
Mai multe detalii
VAT: 19%
Pentru pretul si comisionul intregului lot
Chinesische Wärmflasche
Chinesische Wärmflasche
China, wohl 18/19. Jh. Messing, geschwärzt, flächendeckend, freigelegtes Ornamentdekor und chinesische Zeichen, bauchiger, gedrückter Korpus, am Boden 4-Zeichen-Marke der Jiaqing-Periode (1796-1820), H. 8,5 cm, D. ca. 20cm, berieben, minim. Delle.
Chinesische Wärmflasche